Jsme malá rodinná farma.

Naše firma se jmenuje A.T. Ostrov s.r.o.

a zabýváme se převážně chovem hospodářských zvířat, prodejem plemenného materiálu a námi vyprodukovaných živočišných produktů.  Mezi naše svěřence patří stádo Skotského náhorního skotu, stádo Kamerunských ovcí a klisna plemene Shire, dále chováme králíky a vodní a hrabavou drůbež Pižmové kachny a slepice nosného typu.  Sídlíme v Ostrově u Dobříše. Hospodaříme na rozloze kolem 20 ha. Většinu rozlohy tvoří pastviny, ohrazené elektrickým ohradníkem. Naše veškeré pastviny leží přímo za chalupou, takže máme neustálou kontrolu a denní kontakt se zvířaty. Kromě těchto pastvin máme ještě několik ha luk, které sekáme a slouží jako zdroj sena pro zimní příkrm. Tyto plochy jsou přirozeně hnojeny dobytkem, nebo na loukách hnojem vyprodukovaným pouze na naší farmě-koloběh živin je tedy uzavřený. Nehnojíme průmyslovými hnojivy ani půdu nedotujeme jinými chemickými látkami.

Nepoužíváme koncentrovaná krmiva, zdrojem potravy je pouze čerstvá píce v pastevním období a seno v zimě. Námi vyprodukované maso, není narychlo vyhnané šroty a jinými vysoce energetickými krmivy. To se samozřejmě projevuje na pomalejším růstu, ale na druhou stranu také na vyšší a poctivé kvalitě masa.

Nejsme certifikovaní pro režim bio, ale to pouze proto, že už nás unavuje obrovský rozsah byrokracie. Jinak jsou všechny naše zvířata celoročně venku s přístupem do suchých podestlaných přístřešků. Drůbež má také celoroční přístup do venkovního oplůtku a drůbež vodní má k dispozici rybník. Dbáme především na welfare (pohodu) zvířat. Chováme všechny naše zvířata tak, aby to splňovalo jejich přirozené potřeby a tak jak jejich divocí příbuzní žijí ve volné přírodě. Tento způsob se nám plně osvědčil a na našich svěřencích je to vidět. Naše zvířata jsou celý rok v perfektní kondici a veterináře vidí pouze při povinných zdravotních zkouškách, odběrech krve a odčervování. Mají vynikající mateřské vlastnosti a mláďata jsou s matkami až dokud je samy neodstaví.  Žijí sice polodivoce, ale jsou ochočeni a nikdy jsme se od žádného našeho zvířete nedočkali projevu agrese.

Rádi vás na naší farmě po předchozí telefonické domluvě přivítáme, vše vám ukážeme (popřípadě poradíme chovem) a budeme rádi, když si od nás něco koupíte.